Červenec 2014

Lapač snů/dreamcatcher

3. července 2014 v 14:14 DIY tutorials
Ahoj, dnešní článek bude o lapači snů, mimochodem už ho píšu podruhé, protože se mi minule celý smazal Smějící se.
Budeme potřebovat :
-nějakou obruč (kruh), měl by být z přírodního materiálu (např.ze dřeva), ale já stejně používám vysvícené náramky
-provázek na omotání kruhu
-libovolné bavlnky na "pavučinu"
-korálky
-peříčka

A teď ten návod :
To jsou ty moje na objednávku Mrkající :

Významy :
Kamínek:
Je u uprostřed síťka znázorňuje naší maličkost, která je zapotřebí chránit před zlým snem nebo negativními myšlenkami.
Kruh:
Představuje vesmír či svět, a kamínek (naše já) je uprostřed toho všeho. Kruh je prvním zdí před zlem.
Peříčka:
Jsou přivázané ke kruhu z vrbového proutí(ale už se používá i jiní materiál) a zachytávají vesmírnou energii a sny. Zabraňuji vniknout zlým snům, negativní energii a pozitivní energie a sny jsou převedeni do sítky. Pokud se jen přeci negativní energie a zlé sny dostanou do síťky tvrdí se, že zabloudí a ke kamínku se nedostanou.
Barvy :
BÍLÁ barva - je symbolem čistoty, jasnosti a nevinnosti, ale také perfekcionismu a touhy po dokonalosti. Napomáhá přemýšlení, stabilizuje, posiluje a očišťuje. Umocňuje působení barvy, s níž je používána.
ČERNÁ barva - nám pomáhá neuzavírat se do sebe a neztratit se v neklidném světě. Symbolizuje pevnost, stálost, nekonečno.
ČERVENÁ barva - je teplou stimulující barvou. Oživuje nás a dodává nám odvahu. Symbolizuje krev, pohyb, vitalitu, energii a životní sílu. Dodává velké množství energie, aktivuje, zahřívá, probouzí životní energii. Pro vzletné povahy působí jako pevná půda pod nohama a podporuje zrealizování všech nápadů. Podporuje imunitní systém.
FIALOVÁ barva - je symbolem duchovna i srdečnosti. Působí na centrální nervový systém uklidňujícím dojmem a vyvolává spánek. Přináší inspiraci, pokoru a napomáhá meditacím. Zklidňuje hyperaktivní děti.
HNĚDÁ barva - symbolizuje trpělivost a spolehlivost. Je to barva země a pokory. Dodává klidnou stálou energii. Je barvou zdravého rozumu.
MODRÁ barva - symbolizuje moře, nebe, ale i povinnosti. Vyjadřuje pocit svobody, napomáhá k inspiraci pocházející z našeho nitra. Představuje opatrnost, rozvážnost a nečinnost. Vyjasňuje a rozšiřuje duši. Pomáhá při problémech v komunikaci a sdělování. Propojuje srdce a rozum. Přináší úspěch při jednání s úřady.
ORANŽOVÁ barva - je symbolem optimismu, mládí a radosti ze života. Vzbuzuje v nás zvědavost a touhu po dobrodružství. Dodává životní radost a sílu, pohlcuje negativní energie. Pomáhá léčit fobie všech druhů, překonávat
depresi a těžké životní okamžiky. Je to barva moudrosti. Má blahodárný vliv na trávení.
RŮŽOVÁ barva - symbol něhy, jemnosti a romantické lásky, zároveň však také nezralosti a naivity. Je označována jako barva srdce. Prozrazuje sentimentalitu a jemnost. Uvolňuje napětí ve svalech a v mysli.
TYRKYSOVÁ barva - spojuje blahodárné účinky modré a zelené a tím nás očišťuje a zároveň posiluje. Má uklidňující účinky na tělo i duši. Symbolizuje svobodnou duši. Podporuje sebevědomí, fantazii a spontánnost. Tiší pocit hladu a je proto vhodná při dietách.
ZELENÁ barva - je barvou přírody, rovnováhy, klidu a naděje. Působí uklidňujícím dojmem. Představuje kreativitu, citlivost a ochotu pomáhat jiným lidem prostřednictvím pochopení. Léčí nás a dává nám pocit vyrovnanosti a míru, uklidňuje a harmonizuje nervovou soustavu. Povzbuzuje přátelství, lásku a sounáležitost k okolí. Učí nás umět se odevzdat.
ŽLUTÁ barva - je nejjasnější teplou barvou s povzbuzujícím a rozveselujícím účinkem. Je symbolem moudrosti a vysoké inteligence. Podporuje myšlení, povzbuzuje nervy a oživuje paměť. Ztělesňuje pocit svobodného, nezatíženého vývoje. Podporuje metabolismus, pomáhá při komunikaci. Učí nás asertivitě, umět vyjádřit svůj vlastní názor a nemít výčitky svědomí. Podporuje intuici a tvořivost. Léčí orgány trávicího traktu.
Doufám že se vám článek líbil, budu ráda za komentář Smějící se